FC Basel-Hertha Berlin: Uhrencup
Ve švýcarském Grenchenu poblíž Bernu se hraje již 50 ročník mezinárodního Uhrencupu. Letošního ročníku se učastní čtyři týmy: BSC Young Boys (Švýcarsko), FC Basel (švýcarsko), BSC Herta Berlin (německo) a WestHam United (Anglie). V pondělí se hrají duely YB Bern-West Ham a Basel-Hertha. Pro analýzu jsem si vybral druhý duel.Zápas začíná od 20:30.
FC Basel

Pravidelný účastník Ligy mistrů bude chtít obhájit na domácím turnaji vítězství z roku 2008. FC Basel je letošním mistrem švýcarské ligy (celkově ji už vyhrál 14x) a předloni vyhrál domácí pohár (celkově 10x). Na Uhrencupu se radoval z vítězství už 11x. Ve prospěch Basileje mluví domácí prostředí, takže i když se jedná teprve o přípravný turnaj před sezonou, podle oficiálních stránek by ho chtěli vyhrát a tak nasadí plnou sestavu. Od roku 2009 vede tým německý kouč Thorsten Fink. V útoku by se měli ukázat domácí reprezentanti Alex Frei a Marco Streller. Pro Basilej je to úvodní zápas na tomto turnaji.
Hertha BSC Berlin

Německá Hertha je na tom se svojí sbírkou o poznání hůře, když německou ligu dokázali vyhrát pouze 2x (v letech 1930 a 1931). Z domácího poháru se radovali dvakrát a to v letech 2001 a 2002. Na přípravných turnajích zaznamenali úspěch v roce 2006 na intertoto cupu.
Hertha má už za sebou úvodní zápas s domácím YB Bern, kterému podlehli 4:2. V dresu hostí bude mít zajímavý zápas švýcarský Fabian Lustenberger. Německý tým vede bývalý reprezentant Markus Babbel.
Závěr
Větší šance dávám domácím, kteří se budou chtít předvést před domácím publikem. Basilej má kvalitní tým, což už několikrát ukázal v LM či EL. Na remízu si moc nesázím, protože z posledních pěti ročníků bylo pouze 3 remízy. Na těchto turnajích se hraje hodně dopředu, takže vsázím na domácí.
TIP: FC Basel 1


