Vancouver Canucks - Los Angeles Kings (2.z)


14.4.2012 04:00 SEČ
Vancouver dominoval v základní části celému NHL se 111 body a vyhrál tak Prezidentský pohár. Po celou sezonu se Vancouver pohyboval ve vyšších příčkách tabůlky. V brance skvělý Roberto Luongo + 4.nejlepší obrana + 4.nejlepší útok tvoří velice kvalitní tým. Vancouver má lepší výsledky před svým publikem - Doma Vancouver hraje 27-10-4, venku hraje 24-12-5.
Los Angeles se umístilo v tabůlce Západní konference na 8.místě s 95 body a kvalifikoval se tak do playoff. Postup to ale nebyl nijak jednoznačný, o playoff se v Los Angeles bojovalo až do posledních zápasů, takže Kings můžou být spokojeni. Na druhou stranu LA bojovalo o prvenství v divizi, kde dlouho vedlo a až v předposledním zápase je připravil o vedení Phoenix, který postoupil do playoff ze 3.místa. V sezoně mělo LA 2.nejlepší obranu, zato ale 2.nejhorší útok. V brance spolehlivý Jonathan Quick občas předvádí zázraky. Doma hraje LA 22-14-5, venku už je to slabší 18-13-10.
Vzájemné zápasy v základní části sezony:
11.11.11 - Los Angeles vs Vancouver 2:3
1.1.12 - Los Angeles vs Vancouver 4:1
18.1.12 - Vancouver vs Los Angeles 2:3sn
27.3.12 - Vancouver vs Los Angeles 1:0
-------------------------------------------------------------
Playoff Serie:
12.4.12 - Vancouver vs Los Angeles 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
(05' Burrows, 40' Edler - 14' Richards, 37' Mitchell, 57' Penner, 60' Brown)
Aktivnějším týmem byl spíše Vancouver, nicméně i Los Angeles mělo dost příležitostí. Na obou stranách dominovali brankáři Roberto Luongo s Jonathanem Quickem. Zápas byl až do posledních 4 minut vyrovnaný a dohrávalo se na remízu. Potom ale Richards nahrával do jízdy Carterovi, který se sjížděl k levé tyči Luongovi branky, jeho nahrávka se Carterovi odrazila od brusle k pravé tyči kde naštěstí pro LA stal úplně sám Penner a Luongo neměl nárok. Na konci Vancouver odvolal brankáře a tak se Los Angeles stačilo dostat z obranného pásma a trefit prázdnou branku, což se povedlo Brownovi. Los Angeles tak s potřebným štěstíčkem vyhrálo 2:4.
Vancouveru bude chybět jedna hvězdná opora a tou bude Daniel Sedin, který nasbíral v 72 odehraných zápasech 67 kanadských bodů (30 gólů, 37 asistencí). Chybět bude dále Ballard, Volpatti a Pinizzotto.
Los Angeles bude chybět pouze Gagne a Parse.
Brankář Vancouveru se dnes představí Roberto Luongo s procentuální úspěšností 91,9% a počtem 2,41 obdržených branek/zápas.
Brankář Los Angeles zatím neznámý - doplním večer.
+ V případě prohry by se serie stěhovala do LA za stavu 0:2 z pohledu Vancouveru. A to už by se hodně špatně otáčelo. Vancouver tak pojede na krev.
+ Vancouver byl v 1.zápase lepším týmem. LA bylo spíše šťístkařským týmem.
+ Los Angeles může, Vancouver musí.
+ Vancouver v základní části doma velmi úspěšný 27-10-4. Los Angeles venku spíše slabším týmem 18-13-10.
+ Domácí publikum.
- Zranění Daniela Sedina. Vancouver se ale nesmí vymlouvat na absenci jednoho z hráčů.
Tip:
Vancouver Canucks (vítěz) @ 1,60

Vancouver Canucks @ 2,05

Hodně štěstí !
