Příspěvek ned 23. dub 2017 11:45:50

Ukrajina - Polsko

Ukrajina - Polsko

23.04.2017 v 19:30
MS Divize IA - 2. kolo

Tip: 2
Kurz: 1.95
Obrázek

Konečně se blíží MS a tomu každoročně předchází MS nižších divizí. Já jsem si na dnešek vybral jeden zápas právě z 1. divize skupiny A. Tam by se už dnes mělo s největší pravděpodobností rozhodnout o tom, kdo na konci turnaje tuto divizi opustí. Včera se odehrály 1. zápasy, ve všech jsem byl úspěšný, nestalo se však nic překvapivého, tedy až na prohru Polska s Jižní Koreou, ale kdo trochu sleduje a zajímá se právě o jihokorejský hokej, tak ho to nijak udivovat nemůže.

Ukrajina letošní ročník pořádá a v prvním kole nebyla daleko od senzace. Velký favorit z Maďarska se totiž v prvních dvou třetinách trápil a Ukrajina dokonce vedla 3:2. Vše ale změnila závěrečná perioda, v ní Maďaři zásluhou Sarauera, Danseaura a Hariho nakonec dotáhli utkání do vítězného konce. Poláci neměli s Koreou mnoho šancí, zápas sice skončil 4:2, ale od Polska to bylo celý zápas jenom marné dohánění. Celkově se ale po prvním zápase v tomto ohledu nedá příliš srovnávat. Musí se brát v potaz, že Ukrajinci byli hodně motivováni domácím prostředím. Ukázkou nekvality je ale kolaps ve 3. třetině. Ukrajina zkrátka nemá takový fyzický fond jako kvalitnější soupeři, kteří ve svém týmu mají i hráče z nejlepších evropských soutěží. Polsko se spoléhá na tým složený především z hráčů domácí soutěže. Najdeme tam ale i pár hráčů z EBEL, české ELH a britské ligy. Ukrajina má k dispozici hráče pouze ze slabé ukrajinské ligy. Nutno dodat, že Ukrajina má 4 hráče v KHL a 1 ve VHL, ani jeden ale dres domácího výběru neobléká.

Polsko ovládá všechny vzájemné zápasy a dneska jen potvrdí vyšší kvalitu. Hraje se o mnoho, Polsko už si nemůže dovolit prohrát, jinak by totiž sestoupilo, to samé platí i o Ukrajině. Polsko zápas ovládne a zvítězí, kurz je nádherný.


Tip: výhra Polska # 1.95 Obrázek