Jokerit Helsinky - Severstal Čerepovec

<<

vsetinak2

Příspěvky: 515

Registrován: sob 22. srp 2015 13:42:05

Příspěvek pon 24. srp 2015 19:00:15

Jokerit Helsinky - Severstal Čerepovec

Jokerit Helsinky - Severstal Čerepovec

Úterý 25.08.2015, zápas začíná v 17:30
1.kolo Kontinentální hokejové ligy, hráno v Helsinkách (Finsko)
Tip: 1
Kurz: 1,60
(Bet 365) Obrázek

Hned v úvodu bych rád zdůraznil, že kurz určitě půjde postupem času ještě dolů. Kurz 1,6 je velice slušný a já bych to zítra před začátkem zápasu viděl někde okolo hranice 1,45 až 1,5.

Jokerit zahajuje ročník 2015/16 na domácím ledě, což je ohromná výhoda, protože právě první utkání leckdy hodně ovlivňují pozdější vystupování týmů. Helsinský klub udělal přes léto pr úprav ve svém týmu. Co mě docela zarazilo tak to byl odchod Petra Koukala, Steva Mosese a nebo Linuse Omark, což byl prakticky základní kámen jejich ofensivní činnosti. Vše ale dobře dopadlo. Při pohledu na posily se nebojím tvrdit, že do svého týmu Žolíci přivedli ještě lepší hráče, nikterak jmény, ale spíš pro styl finského hokeje. Mezi největší opory patří trojice Dánů - Jesper B. Jensen, Philip Larsen a Peter Regin. Na místo již zmiňované trojky (Koukal,...) přšel Mathis Olimb, Brandon Kozun a Jesse Joensuu. Ovšem největší posilou bude bezesporu mlady Pekka Jormakka, hráč, který má velký potenciál, 2 sezóny hrál za Tapparu a byl v ní co do hry nejlepším hráčem, v přípravě potom ukázal, že i v Jokeritu bude své místo mít a to hned v první lajně a přesilovkové formaci. Nebojím se tvrdit, že Jormakka bude společně s Hagmanem nejproduktivnější hráč Jokeritu v této sezóně, opravdu vydařená posila.

Čerepovec příliš neposílil, ba naopak. Zdá se mi, že od Severstalu odešlo až příliš kvalitních hráčů, čímž vznikla velká kvalitnostní propast mezi lajnami, což v KHL bude trestat každý průměrný tým. Odešel Shinin, Thuresson, Kvapil, Almqvist, Pyett, Arefyev a nebo Arzamastsev. Podle jmen se sice až tak nezdá, ale kdo sleduje KHL nebo spíš přímo Čerepovec, tak ví, že Kvapil měl poměrně dobrou minulou sezónu a týmu bude velice chybět, dáleskvěle hrál Pyett, Shinin a nebo Arzamastsev. Severstal místo nich přivedl jen tři opravdu kvalitní náhrady : Skorochodova, Němce a Karlssona. Dále přišel Dyuryagin, Zotov a Blaťák. Ještě k poslednímu jmenovanému. Samozřejmě Miroslav Blaťák by měl také patřit k oporám, ale u něj jsem již trochu skeptický. Trochu už mu v posledních letech chybí rychlost a ta je v této soutěži hodně rozhodující, proto si myslím, že nebude příliš dlouho v prvních dvou obranných řadách.

Teď k přípravám. Čerepovec měl snad nejkratší suchou přípravu ze všech účastníků KHL. Na led šel už 17.7. a první přátelák odehrál o týden později. Celkově odehrál 8 přípravných zápasů a i přesto, že se jim ze začátku poměrně dařilo, tak nakonec prohráli v generálce doma se Soči, vysokou prohru museli snést od Petrohradu, ale i Jokeritu. Nad jejich síly byl i dokonce průměrný finský tým SaiPa. To Jokerit odehrál přípravných zápasů 6. Stejný počet výher a proher. Vyhráli dvakrát nad silným Novosibirskem (6:1 a 4:2) a nad Čerepovcem. Prohry pak přišly od Petrohradu (2 krát 3:5) a nestačili ani venku na Soči ( 1:2).

Vzájemná bilance týmů hovoří jednoznačně pro domácí tým. Jokerit ze 4 utkání vyhrál 3 krát, jednou prohrál. V minulé sezóně navíc Severstal ani nepostoupil do play off, Jokerit naopak hrál skvěle a vypadl až v semifinále konference s CSKA Moskva. Teď je navíc Jokerit dle mého soudu ještě o trochu lepší a bude se rvát znovu o o TOP 3 v konferenci. Čerepovec bude mít znovu vytyčen cíl postoupit do play off, zda se mu to podaří nebo ne je ve hvězdách, já jsem ale názoru, že spíš skončí až kolem 10.místa. Výkonnostní rozdíl mezi těmito týmy je opravdu citelný a já si neumím ani představit, že by v úvodním kole Jokerit s Čerepovcem zaváhal, naopak, vidím to na naprosto jasnou záležitost. Domácí vyhrají rozdílem třídy. Jako vedlejší tip dám určitě střelce a sice Jormakku, kterému to v přípravě střílelo náramně.

Hlavní tip: Výhra domácích # 1,6 Obrázek
<<

vsetinak2

Příspěvky: 515

Registrován: sob 22. srp 2015 13:42:05

Příspěvek úte 25. srp 2015 19:02:54

Re: Jokerit Helsinky - Severstal Čerepovec

Jokerit - Čerepovec 3:2 OK
Góly a asistence:
Jokerit: 22´Larsen (Jormakka, Karlsson), 24´Lajunen (Aaltonen), 51´Maki (Joensuu, Rita)
Čerepovec: 21´Trubachyov (Němec, Shefer), 53´Kovyrshin (Konecv, Monakhov)

Zpět na Hokej

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.217s | 24 Queries | GZIP : Off Livescore