Juventus - Catania


Série A
10.03.2013 - 15:00
Juventus se po postupu do další fáze Ligy mistrů musí opět přepnout do módu liga a snažit se minimálně o uhájení svého šestibodového náskoku na čele ligové tabulky, který má na Neapol (právě s tou v posledním ligovém zápase Juventus remizoval 1:1).
Catania je zatím na osmé příčce a poslední zápasy se jí vcelku dařilo. I minulý zápas byl rozehrán velmi dobře, ale z možnosti vyhrát tři zápasy v řadě nezbyl pro Catanii po konečném hvizdu v domácím zápase s Interem (navzdory vedení 2:0 o poločase) ani bod.
Absence na straně domácích nejsou vážné (Anelka, Caceres, dlouhodobě mimo De Ceglie, Pepe a Bendtner) až na jednu: Arturo Vidal (35/10) totiž bude muset odsedět disciplinární trest. V záloze jej pravděpodobně nahradí skvělý nákup Juventusu z United - Paul Pogba.
To na straně hostů bude oslabení citelnější, nemůže hrát Legrottaglie (25/2), ovšem mimo je i Barrientos (26/4) /ten by mohl začít na lavičce/ a Bergessio (27/10).
Pravděpodobné sestavy dle Gazzetty:
Juventus (3-5-2):
Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamohah - Vučinič, Giovinco
Catania (3-5-2):
Andujar - Rolin, Spolli, Marchese - Alvarez, Izco, Lodi, Biaganti, Almiron - Castro, Gomez

Poslední (ligové) zápasy Juventusu:
Neapol Juventus 1:1
Juventus Siena 3:0
AS Řím Juventus 1:0
Juventus Fiorentina 2:0
Poslední zápasy Catanie:
Catania Inter 2:3
Parma Catania 1:2
Catania Bologna 1:0
Atalanta Catania 0:0
Vzájemný zápas z této sezóny:
Catania - Juventus 0:1
Juventus je prakticky v plné síle, důležité je, že budou k dispozici oba krajní hráči - Lichtsteiner s Asamohem. Záloha by tak měla trpět pouze absencí Vidala, ovšem věřím, že Pogba, který již kvalitu prokázal, bude s Pirlem a Marchisiem velmi dobře spolupracovat.
Věřím, že i druhý zápas v této sezóně bude brát Juventus plný bodový zisk a očekávám těsnější výsledek možná i s nulou vzadu (1:0 či 2:0) - proto volím i pro mne občas dosti oblíbený tip:
Tip: Domácí a padne 0-3 gólů ... 2.00 @ Tipsport